Tüm Hesaplar ENVATO ELEMENTS Yeni SHUTTERSTOCK Yeni CANVA Yeni SEMRUSH Yeni MOZ Yeni

Moz

Moz pro hizmetimiz sizlerle!

 

2004 yılında ABD merkezli kurulmuş olup günümüzde Moz güçlü SEO araçlarıyla servisler sağlamaya devam etmektedir. Var olan linklerin durumları incelenir, linklerin arttırılması ve buna ilave olarak daha kaliteli linklerin web sitelerde kullanımını amaçlamaktadır. Var olan anti SEO sonuçlarının ortaya çıkmaması adına değerlidir. Peki Moz nedir?

Moz Rank Checker

SEO denetleyicisi tarafından sıklıkla tercih edilen özel araçlardan olan Moz, site takibinde kullanılır. Web siteler arasında kıyaslama yapılabilmesi de söz konusu olmakla beraber genel çerçevede bağlantı kalitesine göre ölçüm yapar. Buna göre oluşturulan bir bağlantı popülerlik puanı çıkarılırken her kurumsal ya da kişisel web sitesinin moz rank sahibi olması mümkündür.

Moz Ne Demek?

Moz nedir sorusuna bir SEO aracı olarak yanıt verilebileceği gibi kelimelerin SEO analizlerini yapılmasını sağlayan işleyiştir. Çok geniş çerçevede oluşturulmuş kaynağa göre hizmet verilmektedir. Özellikle SEO süreçlerini avantajı eline almak isteyen site yöneticileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Halihazırda birçok başlık özelinde moz nasıl kullanılır sorusuna da yanıt bulmak mümkündür. Moz Rank özelinde değerler algoritması 0 ile 10 arasındadır. 3 ile 4 arasında olan değerin yükseltilmesi çok daha kolay olurken bir web sitenin 8’den 9’a çıkarılması oldukça zahmetlidir. Birçok site genelinde bir ortalama verilecek olursak Moz Rank değeri 3 olur. Daha kaliteli linklerin alınması, linklerin doğru ve hatasız kullanımıyla var olan Moz Rank değeri giderek yükselecektir. Bu durum arama motoru botlarının siteye kaliteliler sınıfına dahil etmesini de kaçınılmaz kılacaktır. Peki, var olan çeşitli bölümler neleri ifade eder?

moz

  • Spam Score

Yüksek sitelerin belirlenmesi noktasında moz oldukça önemli bir işleve sahiptir. Spam Score tabiri ise siteye zarar veren bağlantıların tespiti özelinde değerlendirilmektedir. Eğer bir sitenin Spam Score oranı çok yüksek ise oradan alınmış backlink hedefindeki kelimelerde düşüşler gerçekleşecektir. Bu durumun olmaması için sitelerin işlemler öncesinde spam score durumlarına bakılmaktadır. Bu özelde kullanım olurken telafisi imkansız zararların yaşanmaması adına da önemlidir diyebiliriz.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ürün Açıklaması Nedir? Nasıl Yazılmalıdır?

 

  • Moz Link Explorer

Var olan moz nasıl kullanılır sorusuna verilecek bir başka cevap ise Link Explorer süreçlerinde ortaya çıkar. Geniş bir backlink analizi sağladığı görülmektedir. Sitenin halihazırda backlink durumu görülebilir. Backlinklerin otoritesi ve spam değeriyle beraber backlinklerin siteye ne zaman eklendiği bilgisi de alınır. Ayrıca var olan ve kaldırılan tüm backlinkler gösterilmektedir. Sitelere dair SEO özelinde backlink durumlarının ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Bunlara göre doğru verilerin olmasıyla daha kaliteli stratejik hamleler oluşturulabilir.

  • Moz Pro

Moz özelinde Domain Authority ve Page Authority olarak bilinen iki otorite derecelendirme sistemi var olurken hemen her site için kullanılmaktadır. Backlink alımı sonrasında Alexa değerleri gibi bu iki değere de bakma olmaktadır. Sayfa kalitesi özelinde söylenirken hemen her türlü hizmet alımına daha geniş yelpazeden ulaşmak için Moz Pro kullanımına başlanabilir. Kurumsal web sitelerin daha profesyonel bir şekilde yönetilmesi adına Moz Pro kullanımı gerçekleştirilmektedir. Yalnızca gerekli bölüme URL kopyala-yapıştır işlemiyle tüm bilgilerin alınabilir olması da kolay kullanım konusunda artı sağlar.

Moz Ne İşe Yarar?

  • Farklı sitelerin SERP sıralamasını göstermektedir.
  • Bütün olarak Web sitenin izlenmesi yapılır.
  • Alan adı ve sayfa kalitesi özelinde temel parametreler analiz edilir.
  • Rakiplerle sitenin karşılaştırılması yapılarak sonuçlar çıkarılır.

Moz Neden Kullanılır?

Bilindiği gibi SEO faaliyetleri genelinde bakıldığında Moz skoru belirleyici etkidedir. Her ne kadar bazı SEO uzmanları tarafından verilerin hatalı olduğu, analizlerin yanlış yapıldığı söylense de kullanımı devam etmektedir. Arama motoru sonuçlarında backlink profillerinin oluşturulması noktasında getirileri çok fazla sayıdadır. Hemen moz ne işe yarar sorusu yanıtlanabilirken doğru stratejilerin oluşturulması çerçevesinde Alexa Rank ile birlikte kullanılabilir. Link oluşturma ve rakiplerin backlink profillerin incelenmesi noktasında etkisi büyüktür. Daha üst sayfalarda sitenin görüntülenmesi adına belirli kalite standartlarına ulaşılmasında yardımcıdır. Var olan Ahrefs ve Semrush gibi Moz kullanımı da yararları bakımından önerilmektedir. Sizlerde hemen web siteniz işleyişini kontrol altına almak için kullanımına başlayabilirsiniz. Moz nedir tüm detayları ile sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-HN649XV4XF');